ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12645280
*
nr 1264 5280
Spegel
Rektangulär, nutida, slipat glas, 185x85 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:48:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 15:35:19
1
400 kr
13/7 17:49:42
2
200 kr
13/7 17:49:42
1
250 kr (Budbetjänt)
14/7 20:43:10
3
500 kr
15/7 18:22:50
4
700 kr
15/7 19:40:47
5
800 kr
15/7 19:41:48
5
900 kr
15/7 19:43:17
6
Vinnande bud
15/7 19:44:38
6
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär slipat glas spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1264 5280
Spegel
Rektangulär, nutida, slipat glas, 185x85 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 15:35:19 | 1 | 400 kr |
13/7 17:49:42 | 2 | 200 kr |
13/7 17:49:42 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
14/7 20:43:10 | 3 | 500 kr |
15/7 18:22:50 | 4 | 700 kr |
15/7 19:40:47 | 5 | 800 kr |
15/7 19:41:48 | 5 | 900 kr |
15/7 19:43:17 | 6 | Vinnande bud |
15/7 19:44:38 | 6 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär slipat glas spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02